Storitev "Najdonosnejše gostovanje": tarife, funkcije in ocene

Kazalo:

Anonim

Na potovanju v tujino imajo popotniki ali poslovni potniki veliko dodatnih skrbi in vprašanj: dokončajte vse nujne zadeve, pripravite stvari, prtljago, kupite kremo za sončenje, uredite zavarovanje, prevzamete vse dokumente, ugotovite, kateri operater ponuja najugodnejša cena v gostovanju.

seznam držav z razpoložljivo komunikacijo Beeline

Sezona se v južnih državah zdaj začenja. Na primer, v Indiji so prvi turisti že prispeli v prestolnico Delhi na njihovo nadaljnje potovanje v Goo. Smučišča, azurne obale otoških držav - vse to privablja popotnike. Zato je lahko tema izbire tarife in mobilnega operaterja bolj pomembna kot kdajkoli prej.

Kaj je "Najdonosnejše gostovanje"

Storitev z istim imenom je za svoje naročnike ustvaril mobilni operater "Beeline". Možnost velja v skoraj vseh državah. Podjetje samo ugotavlja 3 prednosti, ki lahko pritegnejo in zadovoljijo naročnike:

• ne zahteva povezave;
  • preprostostizračuni stroškov;
  • plačajte takoj.
Najbolj donosno gostovanje

Zaračunavajo se 3 vrste storitev: dohodni in odhodni klici, kratka sporočila in internetni promet. Hkrati so količine paketov dodeljene za glasovno komunikacijo in izmenjavo podatkov.

Cene za obisk držav CIS

Za potnike v Armenijo, Belorusijo, Kazahstan in druge države, ki so članice Commonwe altha neodvisnih držav, operater ponuja naslednje tarifne pogoje:

• 20 minut vključenih v paket za 200 rubljev na dan. Po koncu dodeljenih minut bo vsak klic do konca dneva zaračunan 10 rubljev.
  • 40 MB za izmenjavo podatkov na internetu, cena je tudi 200 rubljev. Če je dodeljenega obsega konec, se vsak 1 MB plača za 5 rubljev do konca dneva.
  • Strošek odhodnih SMS sporočil je 30 rubljev.

Cene za potovanje v Evropo in nekatere države

Podobna cena velja za priljubljene destinacije, kot so Bangladeš, Indija, Vietnam, Tajska, Nemčija, Grčija, Italija in druge evropske države.

Pogoji možnosti

Kako se na primer "Najdonosnejše gostovanje" uporablja v Turčiji? Stroški dohodnih in odhodnih klicev se najprej odštejejo od skupnega dnevnega paketa minut za naročnino v višini 200 rubljev. Če ni bil opravljen noben klic, se sredstva ne bremenijo osebnega računa.

Koliko stanejo klici, sporočila in internet v drugih državah

Pri obisku držav, kot so Bahami, Bolivija, Deviški otoki, Haiti, Gvatemala, Honduras, Liberija, Tonga, Uganda, Čad, Ekvador in druge, se bodo pogoji spremenili:

• odhodna kratka sporočila bodo poslana z naknadnim bremenitvijo stanja v višini 30 rubljev;
  • dohodni klici se zaračunajo po stopnji 25 rubljev na minuto;
  • odhodni klici znotraj države, v Rusijo ali druge države - 100 rubljev z obračunavanjem na minuto;
  • plačano na megabajt in internet - 90 rubljev/MB.

Za Kitajsko, Maroko, Tanzanijo, Tunizijo, Nepal, Urugvaj je bila narejena izjema pri načinu obračuna za uporabo dostopa do svetovnega spleta - tako kot v drugih primerih je dodeljena dnevna omejitev 40 MB za 200 rubljev. Odpis se zgodi ob prvem dostopu do omrežja. Za ostalo (stroški klicev in SMS) ostajajo cene 25, 100 in 30 rubljev.

Kjer storitev ne deluje

Številne države, razvrščene kot eksotične.

ostanite povezani na dopustu

Ti vključujejo Bahrajn, Bermude, Butan in številne druge.

Cene bodo v teh državah zelo visoke:

• dohodne in odhodne klice je mogoče opraviti z naknadno bremenitvijo 200 rubljev na minuto;
  • pošiljanje kratkih sporočil - 30 rubljev;
  • Internetni promet se plača po stopnji 15 rubljev za vsakih 20 kb.

Celoten seznam držav določene skupine je na voljo na uradni spletni strani "Beeline". Vsekakor je treba opozoriti, da ostanekminut ali količina podatkov se ne prenese. Dan možnosti se konča ob polnoči po lokalnem času.

Aktivacija in deaktivacija možnosti

Za večje udobje svojih naročnikov je mobilni operater poskrbel za vklop in deaktivacijo storitve v samodejnem načinu. Za aktivacijo ni posebnih korakov. Ko potnik prispe na letališče države gostiteljice, se ob prvi registraciji v omrežju ugotovi dejstvo, da je v mednarodnem gostovanju in storitev se aktivira.

Komunikacijske storitve pri visoki hitrosti

Na kaj ne smemo pozabiti: naročnina na območjih, kjer se izvaja dodeljevanje dnevne omejitve, se zaračuna ob opravljenem ali prejemu prvega klica v enem dnevu in za količino prometa - ob prvi povezavi v omrežje.

Ali storitev deluje, ko potujete znotraj Rusije

Št. Možnost "Najdonosnejše gostovanje" velja samo v mednarodnem gostovanju. Če naročnik potuje po ozemlju Ruske federacije, zaračunavanje poteka pod različnimi pogoji. Če vas zanima najbolj donosno gostovanje v Rusiji, vam hitimo, da ugodimo: leta 2018 je bilo na vztrajanje FAS-a intranetno gostovanje preklicano. Tarifiranje je treba preveriti pri operaterjih.

mnenja naročnikov

Kljub razmeroma privlačnim pogojem ostajajo številni lastniki mobilnih številk Beeline nezadovoljni. Poskusimo razumeti nianse možnosti.

Če se oseba odloči iti v letovišče v Turčiji, bo »Najboljša cena« ponudila 20 minut, ki veljajo tako za dohodne kotodhodne klice. Pri uporabi dodeljene omejitve bodo stroški ene minute stali 10 rubljev. Če je omejitev presežena, se obračuna tudi 10 rubljev. Če pa je bil opravljen samo en klic, ki je trajal manj kot minuto na dan, bo za enak znesek 200 rubljev bremenjeno stanje.

Situacija je podobna pri količini zagotovljenega prometa na dan. Glede na to, da lastniki pripomočkov raje nastavljajo nastavitve za samodejno sinhronizacijo podatkov ali pa pametni telefon redno preverja posodobitve aplikacij, je verjetnost, da bodo ob vrnitvi domov prejeli račun za znatne zneske, zelo velika.

Prav tako uporabniki mobilne telefonije niso zadovoljni z nezmožnostjo onemogočanja storitve.

Četrti razlog za nezadovoljstvo je majhna količina prometa 40 MB. Je veliko ali malo? Če nameravate gledati samo pošto in komunicirati samo prek sporočil, je to dovolj. Če želite prebrati novice, deliti fotografije in videoposnetke - ta paket zadostuje le za zajtrk.

Mnenje strokovnjaka

Aprila 2017 je Content-Review, informacijsko-analitična agencija, ki spremlja trende in dogodke na področju komunikacij in telekomunikacij, izvedla primerjalno študijo tarif operaterjev v Ruski federaciji, CIS in Evropi. Union.

Beeline je priznan kot najboljše podjetje

Po njegovih rezultatih so bili pogoji tarife "Najdonosnejše gostovanje" pri "Beeline" priznani kot najbolj donosni.

Alternative drugih mobilnih podjetij

Določimajhna primerjalna analiza možnosti Megafona in MTS-a lahko pomaga pri prednostnem operaterju in količini podatkov ali minut.

Ime možnosti Odhodni klici Dohodni klici SMS internet
"Najdonosnejše gostovanje" pri "Beeline" v CIS in Evropi Paket 20 min./200 rub. na dan 30 rub. 40 MB/200 RUB na dan
Ista možnost v azijskih državah 100 RUB/min 25 RUB/min 30 rub. 90 RUB/MB
"Zabugorishche" iz MTS Dnevno 100 min. za dohodne in odhodne v Rusijo za 320 rubljev. na dan 19 rub. 500 MB na dan vključeno v dnevni paket
"Nič brez meja" od MTS-a (najdonosnejše gostovanje za klice) Dnevno 60 minut za 125 rubljev. na dan - -
"Beat Abroad" iz MTS - - - Dnevno 100 MB od 450 rubljev. na dan pri najvišji hitrosti (cena je določena za določeno državo)
"Maxi Bit Abroad" od MTS Dnevno od 200 MB za 700 rubljev. na dan pri največji hitrosti (stroški in obseg se lahko razlikujejo glede na državo gostiteljico)
"Gostovanje, zbogom!" od MegaFon Za dnevno naročnino v višini 299 rubljev dobi naročnik možnost prejemanjakličete in kličete v Rusijo pod pogoji tarife v domači regiji, za internetni promet veljajo enaki pogoji z omejitvijo največ 1 GB na dan
"Ves svet" iz "MegaFona" V skladu s tarifo gostovanja v državi gostiteljici 40 min/99 RUB na dan V skladu s tarifo gostovanja v državi gostiteljici
"Počitnice na spletu" od "MegaFon" - - - 15 RUB/MB v 26 državah v 30 dneh od datuma povezave
"Mir Online" od "MegaFon" - - - 600 RUB za dnevni 1 GB pri največji hitrosti

Kako prihraniti denar pri mednarodnem gostovanju

Za tiste, ki ne želite plačevati storitev domačega operaterja v tujini po trenutnih cenah, lahko svetujemo naslednje načine optimizacije stroškov:

1. Razmislite o povezavi lokalne kartice SIM. Pogosto je veliko bolj donosno kupiti mobilno številko mobilnega podjetja v državi gostiteljici kot plačati storitve po cenah gostovanja. Na primer, v Indiji se naročnina začne od 149 rupij (1 rupija=0,89 rubljev) za neomejene klice na ozemlju republike in dnevni paket 1 GB pri največji hitrosti. Najvišji strošek je lahko 600–800 rupij za dnevno omejitev približno 3 GB podatkov.
  2. Če se pričakuje dolgotrajno potovanje - preverite izkušnje s povezavo na priljubljenih potovalnih forumihštevilke lokalnih operaterjev, kateri dokumenti so potrebni in v kakšni količini.
  3. Ko načrtujete potovanje za 10-14 dni, lahko uporabljate internet prek Wi-Fi na javnih mestih, kavarnah ali hotelih. Informacije lahko dobite pri organizatorju potovanj, hotelski administraciji ali na tematskih straneh.
  4. Ostanite v stiku z ljubljenimi
    Ostanite v stiku z ljubljenimi

Za klicanje uporabite sporočila, ki delujejo, ko ste povezani v globalno omrežje.

5. Izklopite nastavitve samodejne sinhronizacije na pametnem telefonu ali tabličnem računalniku, dostop do mobilnih podatkov, da se izognete prenosu podatkov brez vaše vednosti.

Rad bi bil prepričan, da boste zdaj, ko greste v čezmorske države, lahko deloval kot strokovnjak in povedal, katera tarifa je najbolj donosna pri gostovanju. Ali kako prihraniti urejeno vsoto.